uçuş tipleri

UÇUŞLAR

uçuş tipleri

CLASSIC UÇUŞ

 

Classic Uçuş tipi yaklaşık 60 dakika sürmektedir. En büyük balon sepetine sahip  hava balonlarından olan 28 yolcu kapasiteli balon sepetleri kullanır. 

Diğer uçuş tiplerinde olduğu gibi uçuşlar gündoğumunda gerçekleştirilir. Seyehat boyu kapadokyanın eşsiz manzarası ve eperi bacalarını kuş bakışı göreceksiniz. Classic Uçuş paketi en çok tercih edilen uçuş tiplerindendir 

uçuş tipleri

COMFORT UÇUŞ

Classic Uçuş tipi yaklaşık 60 dakika sürmektedir. En büyük balon sepetine sahip  hava balonlarından olan 20 yolcu kapasiteli balon sepetleri kullanır. 

Diğer uçuş tiplerinde olduğu gibi uçuşlar gündoğumunda gerçekleştirilir. Seyehat boyu kapadokyanın eşsiz manzarası ve eperi bacalarını kuş bakışı göreceksiniz. Comfort Uçuş paketi aynı sepette daha az insanla uçulan uçuş tipidir. 

uçuş tipleri

DELUXE UÇUŞ

Deluxe Uçuş tipi yaklaşık 60 dakika sürmektedir. En büyük balon sepetine sahip  hava balonlarından olan 16 yolcu kapasiteli balon sepetleri kullanır. 

Diğer uçuş tiplerinde olduğu gibi uçuşlar gündoğumunda gerçekleştirilir. Seyehat boyu kapadokyanın eşsiz manzarası ve eperi bacalarını kuş bakışı göreceksiniz. Deluxe Uçuş paketi aynı sepette daha az insanla uçulan uçuş tipidir. 

Sıkça sorulan sorular

Sıcak hava balonları 3 ana parçadan oluşmaktadır.
– Kubbe
yırtılmaz, naylon, hafif malzemeden yapılmış bir kumaştır,
– Sepet:
Hasırdan yapılmıştır, pilotu, yolcuları ve sıvı propan yakıt tanklarını taşır.

Yakma Birimi (Burner)
Sıvı propanı gaza çevirerek yakar ve balonun içindeki havayı ısıtmayı sağlar.

Uçuş sırasında balonların irtifası 5 metre ile 1000 metre arasında değişir.

Hava ulaşımında dünya üzerinde en güvenli seyehat biçimi hala Sıcak hava balonları ile yapılmaktadır. Sivil hacacılık tarafından çok sıkı ve katı kurallarla verilen eğitimler den geçen pilotlar ve bakımları yapılan balonlar Sivil havacılık tarafından kontrol edilmektedir.

İptal ve iade koşullarımız için lütfen bknz.

6 Yaşından küçükler uçamaz.
Hamileler Uçamaz.
210Cm ve üzeri uçamaz.
180kg ve üzeri uçamaz