Mesafeli Satış Sözleşmesi

SKYCAPPADOCIA.COM MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ 

Skycappadocia.com’ı kullanarak sıcak hava balonu uçuşu satın almadan önce lütfen aşağıda belirtilen şartlar ve koşulları dikkatlice okuyun. Bu şartlar ve koşullar, kullanılan satış kanalından bağımsız olarak tüm rezervasyonlar için geçerlidir. Web sitemizi kullanarak, yasal olarak sözleşme yapmaya ehil olduğunuzu ve rezervasyonunuz sonucunda ortaya çıkan tüm ödemelerden sorumlu olduğunuzu garanti ve beyan edersiniz. 

1.ÖDEME 

1.1. Rezervasyonunuzu güvence altına almak için, şirket tarafından aksi kararlaştırılmadıkça, ödemenin tamamı kredi-havale-eft ya da uçuş öncesi elden nakit olarak ya da çevrimiçi olarak yapılmalıdır. Tüm sıcak hava balonu uçuşları müsaitlik durumuna bağlıdır. Ödemenizi yapmak için web sitemizi kullanarak rezervasyonda kullanılan kartı sahibinin bu ödemeyi onayladığını kabul ederiz. 

  1. ALIŞ VE BIRAKILIŞ SERVİSİ

2.1. Müşteriler planlanan uçuşlarından bir gün önce e-posta yoluyla bilgilendirilecektir. Seyahat mesafelerinin tahminlerine dayanarak, karşılama süreleri uzman operatörlerimiz tarafından planlanır ve müşterilere iyi niyetle tavsiye edilir. Bununla birlikte, bazen rotadaki trafik ve tek yönlü sistemler hafif gecikmelere neden olabilir. Bu tür gecikmeler şirketin makul kontrolünün ötesinde olduğundan, SkyCappadocia bu koşullarda meydana gelen rahatsızlıklardan sorumlu olmayacaktır. 

  1. MÜŞTERİNİN MÜLKİYETİ

3.1. Şirket kaybolan veya çalınan bagaj / kişisel eşyalardan sorumluluk kabul etmez. 

  1. PARA DÖNÜŞÜMÜ

4.1. Skycappadocia.com’un para birimi dönüştürücüsü günlük TCBM’nin (Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası) döviz kurlarını kullanır. Çevrimiçi ödemelerde, desteklenen döviz kurları aşağıdaki gibi listelenir: 

– Türk Lirası (TL) 

– Dolar (USD) 

– Euro (EUR) 

4.2. Yerel para biriminiz web sitemizde uygun bir ödeme yöntemi olarak desteklenmiyorsa, bankanız toplam ödeme ve geri ödemelerinize ek para birimi dönüştürme ücretleri uygulayabilir. Bu durumda, para birimi dönüştürme ücretleri ile ilişkili olası kesintiler için skycappadocia.com tazminat ödemekle yükümlü değildir. 

4.3. Rezervasyon sırasında kullandığınız para biriminin değeri dönüşümden sonra azalırsa, geri ödemenizi alırken döviz kuru kaybına uğramış olursunuz. Böyle bir durumda, para birimi dalgalanmaları nedeniyle maruz kaldığınız zararlar için skycappadocia.com tazminat ödemekle yükümlü değildir. 

  1. İPTAL VE İADE KURALLARI

5.1. skycappadocia.com, geçerli koşullar uçuş güvenliği için risk oluşturuyorsa, herhangi bir zamanda ön bilgilendirme yapmadan uçuşunuzu iptal etme hakkını saklı tutar. Balon uçuşunuz güvenli olmayan hava koşulları nedeniyle iptal edilirse, size şu 3 seçenek arasından seçim yapma olanağı sunulur: 

– Orijinal biletinizin tam iadesi VEYA 

– Orijinal tarifeli uçuşunuzdan sonraki gün alternatif bir uçuş (Not: Bu seçenek koltuk müsaitliğine bağlıdır), VEYA 

– Seçtiğiniz daha sonraki bir tarihte orijinal rezervasyonunuzla aynı uçuş türüne sahip bir bilet (Not: Bu seçenek koltuk müsaitliğine bağlıdır). 

5.2. Uçuşunuzu gönüllü olarak iptal etmeniz durumunda iptal ücretleri otomatik olarak sizlere yansıtılır. Tam bir geri ödeme almaya hak kazanmak için, planlanan uçuştan en az 7 gün önce rezervasyonunuzu iptal etmeniz gerekir. Uçuşunuzu iptal etmek için iptal talebinizi booking@skycappadocia.com adresine e-posta yoluyla ya da web sitemizde bulunan anlık mesajlaşma servislerinden biri ile bağlantı kurmalısınız. 

İptal ücretleri, gönüllü iptalin yapıldığı süreye göre değişir. Aşağıdaki tablo iptal ücretleriyle ilgili bilgi vermektedir: 

 

Zaman dilimi                    İptal Ücretleri 

 

Kalkış saatine 48 saat içinde            Toplam ödemenin% 100’ü 

 

Kalkış saatine 72 saatten 48 saate kadar    Toplam ödemenin% 25’i 

 

Kalkış saatine 3 gün ila 7 gün arası Kişi başı 30 € iptal ücreti 

 

Kalkış saatinden 7 gün veya daha önce    Ücret yoktur 

5.4. Tüm geri ödemeler aynı ödeme modunda yapılır ve rezervasyon sırasında kullanılan para biriminde verilir. Normal şartlar altında, iptal talebini aldıktan sonra geri ödemeler derhal işleme konulur. Bankanın işlem süresine bağlı olarak, geri ödemenin kredi kartı ekstrenizde görülmesi 5-10 iş günü sürebilir. 10 iş gününden sonra geri ödemenizi almadıysanız, lütfen booking@skycappadocia.com adresine e-posta yoluyla muhasebe departmanımızla iletişime geçiniz. 

5.5. Uçuşunuzun bir bölümünü sağlamaktan alıkonulduğumuzda veya uçuşunuzun herhangi bir bölümünün performansında herhangi bir aksaklık oluştuğunda, gerekli tüm özen gösterilmiş olsa bile kontrolümüz dışındaki olağandışı ve öngörülemeyen durumlar nedeniyle skycappadocia.com tazminat ödemekle yükümlü değildir. Bu koşullar ve olaylar aşağıda belirlenmiştir: 

– Beklenmedik hava değişiklikleri. 

– Acil iniş. 

– Algılanan güvenlik tehditleri. 

– Teknik problemler. 

– Terörist faaliyet veya tehdit. 

– Doğal veya nükleer felaketler. 

  1. YAŞ, YÜKSEKLİK, AĞIRLIK VE DİĞER LİMİTLER

6.1. Aşağıda belirtilen yaş, boy ve kilo kısıtlamalarını okumadan önce, potansiyel güvenlik tehlikelerini önlemek ve tüm yolcuların konforunu sağlamak için bu sınırların getirildiğini lütfen unutmayın. 

Yaş 

5 yaşın altındaki çocukların sıcak hava balonu uçuşlarına katılmasına izin verilmez. 16 yaşın altındaki çocuklara sorumlu bir yetişkin eşlik etmelidir. 

Yükseklik 

En az 1,4 m boyunda olmanız ve gerektiğinde iniş pozisyonunu alabilmeniz gerekir. 

Ağırlık 

120 kg’ın üzerinde yolcular ek ücrete tabidir. 

Diğer Limitler 

Hamileliklerinin 6. haftasını geçen yolcular uçurulamaz. Sıcak hava balonları tekerlekli sandalyeye uygun olarak üretilmemesi sebebiyle üzülerek engelli yolcular uçurulamaz. 

  1. YASAL MARKA & TELİF HAKKI BİLDİRİMİ

7.1. Bu web sitesinde ve mobil sitede yer alan tüm materyaller, telif hakları, ticari markalar ve / veya diğer fikri mülkiyet hakları ile korunmaktadır. Bu materyaller, bunlarla sınırlı olmamak üzere, tüm ticari markaları, metni, ticari elbiseyi, tasarımları, fotoğrafları, makaleleri, yazılımları, grafikleri, pazarlama sloganlarını, görsel ve sözlü içeriği içerir. Tüm haklar dünya çapında saklıdır ve içerik üçüncü taraflarca başka bir medya platformunda çoğaltılamaz, yayınlanamaz ve dağıtılamaz. 

  1. ARAMA HAKKI

8.1. Şüpheli bir şey fark edilirse güvenlik ve emniyet amacıyla yer operasyonları ekibimiz tarafından fiziksel aramalar yapılabilir. Tüm aramalar makul gerekçelerle yasaların izin verdiği veya gerektirdiği şekilde yapılır. 

  1. TAŞIMA KOŞULLARI

9.1. Uçuşunuzun türü ne olursa olsun, aşağıdaki eşyaların uçuşa getirilmesine izin verilmez: 

– Büyük valiz ve çantalar. 

– Silahlar, yanıcı maddeler ve patlayıcı maddeler. 

– Keskin nesneler 

– Kimyasallar